Zborovský závod branné zdatnosti při dni dětí v Hrabyni

4.6.2015 at 20:33

30.5.2015 se u Národního památníku II. světové války v Hrabyni konal Zborovský závod branné zdatnosti a zároveň i dětský den, který organozovali členové naší jednoty.
I přes nepřízeň počasí se akce zúčastnilo mnoho dětí s rodinami. Úkoly na jednotlivých stanovištích byly jak pro malé, tak i pro větší děti a mezi úkoly patřily například skákání v pytlích, chůze na lyžích pro 4, hod granátem, nebo hledání pomocí hledačky kovů.

Po celý den byly organizovány prohlídky památníku s průvodcem zdarma.

Více fotek z akce najdete na rajčeti naší jednoty.

DSC_0263

 

 

Pohřeb neznámého vojína

7.10.2014 at 14:44

Ve čtvrtek 25.9.2014 proběhl na městském hřbitově v Opavě pohřeb neznámého vojína – příslušníka Rudé armády z roku 1945, jehož ostatky byly nalezeny v obci Chlebíčov.

Pohřeb se všemi vojenskými poctami zrealizoval honorální konzul Ruské federace pan Aleš Zedník ve spolupráci s Československou obcí legionářskou, jednotou Ostrava 1, za pomoci konzulátu Ruské federace a MS kraje.

Osobní věci, které byly nalezeny spolu s ostatky neznámeho vojína byly starostou obce Chlebíčov, panem Iljou Novotným, předány ředitelce Národního památníku 2. světové války, paní Janě Horákové.

Více fotek najdete ve fotogalerii.

Pohřeb

Tajně jsme projeli německé linie a byli v Ostravě, vzpomíná generál

1.5.2014 at 11:13

Článek převzat z:
http://ostrava.idnes.cz/general-koncicky-vzpomina-na-udalosti-v-dobe-osvobozeni-ostravy-phj-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140430_2061177_ostrava-zpravy_ama

Tajně jsme projeli německé linie a byli v Ostravě, vzpomíná generál - iDNES.cz

Pietní akt ve Velké Polomi

29.4.2014 at 15:43

U pomníku dvou sovětských letců ve Velké Polomi se 20. dubna 2014 uskutečnil každoroční pietní akt, který zahajuje sérii oslav osvobození Ostravy. Aktu se účastnili nejen místní občané Ostravy a Velké polomi, ale i zástupci měst, organizací a svazů. Mezi hosty byli mimo jiných i 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje JUDr. Josef Babka (KSČM), poslanec Evropského parlamentu RSDr. Vojtěch Mynář (ČSSD) a jako již tradičně zástupce Generálního konzulátu Ruské federace se sídlem v Brně – atašé konzulátu pan Anton Petrakov.  V kulturním programu se představil Martin Foral s houslovou skladbou a místní oddíl „Stezka“ s krátkým pásmem k osvobození naší vlasti.

Aktu se tradičně účastnila i jednota ČsOL Ostrava 1, která zajistila i čestnou salvu.

Fotogalerie níže. Foto (c) Jan Gara, předseda Klubu českého pohraničí, o.s. Ostrava

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat