Plánované akce na měsíc květen

29.4.2014 at 16:05

Pietní akty k 69. výročí osvobození

Orlová
Na začátku měsíce května si připomeneme 69. výročí osvobození Orlové. Pietní akt proběhne ve dvou dnech, a to:
2.5.2014 u pomníku U Kapličky v Orlové-Lutyni v 9:00
a
3.5.2014 u pomníku na hřbitově v Orlové-Městě v 10:00
Pietních aktů se budou účastnit zástupci města Orlová, delegace ČsOL jednoty Ostrava 1, delegace ČSBS Orlová, delegace z Polska a jiní.

Dolní Lutyně
Dne 3.5.2014 v 13:30 se uskuteční pietní akt také v Dolní Lutyni. Akt je součástí vzpomínkové akce k 69. výročí osvobození a jeho pořadatelem je KVH Dolní Lutyně. Během dne bude možnost prohlídky lehkého opevnění a ukázky dobových zbraní. Více informací na Facebooku KVH Dolní Lutyně.

Bohumín
Pietní akt k výročí osvobození se bude konat dne 8.5.2014 v 9:30 před radnicí na náměstí T.G. Masaryka. Členové klubu branné přípravy Palcát teké zajistí pietní akt u pomníku v Bohumíně-Skřečoni.

Ostatní akce

Ve dnech 7. a 23.5.2014 proběhne na Orlovských základních školách Závod Osvobození. Záštitu nad těmito závody převzala ČsOL jednota Ostrava 1, v rámci programu práce s mládeží.

Dne 16.5. proběhne na základní škole v Rychvaldě branná akce pro žáky – OŠMS – Ochrana školáka za mimořádných situací. Žáci se seznámí s základními prvky CO, jak se chovat při mimořádných událostech a budou plnit disciplíny branného charakteru.

Pietní akt ve Velké Polomi

29.4.2014 at 15:43

U pomníku dvou sovětských letců ve Velké Polomi se 20. dubna 2014 uskutečnil každoroční pietní akt, který zahajuje sérii oslav osvobození Ostravy. Aktu se účastnili nejen místní občané Ostravy a Velké polomi, ale i zástupci měst, organizací a svazů. Mezi hosty byli mimo jiných i 1. náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje JUDr. Josef Babka (KSČM), poslanec Evropského parlamentu RSDr. Vojtěch Mynář (ČSSD) a jako již tradičně zástupce Generálního konzulátu Ruské federace se sídlem v Brně – atašé konzulátu pan Anton Petrakov.  V kulturním programu se představil Martin Foral s houslovou skladbou a místní oddíl „Stezka“ s krátkým pásmem k osvobození naší vlasti.

Aktu se tradičně účastnila i jednota ČsOL Ostrava 1, která zajistila i čestnou salvu.

Fotogalerie níže. Foto (c) Jan Gara, předseda Klubu českého pohraničí, o.s. Ostrava

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat